Co warto zwiedzieć w miejscowości Busko Zdrój?

Busko Zdrój jest miastem uzdrowiskowym z licznymi atrakcjami, rekomendowane jest zatem wyjście poza dom sanatoryjny. Co zatem warto zwiedzić będąc w tym szczególnym miejscu?

Park Zdrojowy

Park Zdrojowy znajdujący się w miejscowości Busko Zdrój przede wszystkim kryje w sobie mnóstwo udogodnień dla kuracjuszy. Jest to bowiem spokojne i ładne miejsce, w którym można spacerować. Rekomendowana jest również ustronna alejka zaraz po prawej stronie od wejścia do parku. Osoby poszukujące symetrycznych kadrów na pewno wpadną w zachwyt, jak zobaczą niesamowite szpalery drzew. Ciekawe są również bardzo liczne parkowe urządzenia w postaci fontann. Każda osoba będąca w tej miejscowości koniecznie musi zobaczyć Aleję Gwiazd, która jest poświęcona bardzo znanym osobom ze świata polskiej muzyki klasycznej. 

Sanatorium Marconi

Sanatorium Marconi znajduje się w omawianym wcześniej Parku Zdrojowym. Warto wiedzieć, że znajduje się on na zdecydowanej większości zdjęć, które zostały wykonane w miejscowości Busko Zdrój. Należy również mieć świadomość, że słynne buskie łazienki zostały zaprojektowane przez Henryka Marconiego. Z kolei do użytku oddano je w 1936 roku. Ponadto należy zdawać sobie sprawę z faktu, że architekt wzorował się na rzymskiej architekturze. 

W reprezentacyjnym przedsionku znajduje się znana pijalnia wód z fontanną oraz kranami. Oczywiście znajdują się tutaj bardzo wartościowe informacje dla kuracjuszy. Z kolei na parterze umiejscowiony jest pełnoprawny zakład przyrodoleczniczy. Osoby zainteresowane mogą sprawdzić nie tylko skład leczniczy wód, ale również mogą ustalić  termin obowiązkowej pogadanki lekarskiej.

Aleja Mickiewicza czyli główny deptak Buska-Zdroju

Aleja Mickiewicza jest to główny deptak w miejscowości Busko-Zdrój, który prowadzi od parki zdrojowego aż do samego rynku. Warto wiedzieć, że po obu stronach alei rosną drzewa, z kolei przez środek ciągnie się niesamowity trawnik.

Willa Polonia (Galeria Zielona) w Busku-Zdroju

Niestety jest to jedyny zachowany do dziś tego rodzaju budynek w tej słynnej uzdrowiskowej miejscowości. Willa Polonia zachwyca przede wszystkim ażurowymi zdobieniami, a także zieloną fasadą. Obecnie w planach jest remont, jednak nie wiadomo kiedy będzie możliwość zobaczenia lokalnych zbiorów.